• Informácie o spracúvaní osobných údajov

PRAVIDLÁ SPRACÚVANIA OSOBNÝCH ÚDAJOV

INFORMAČNÁ POVINNOSŤ

podľa článku 13. Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (ďalej len „Nariadenie“)

I. Prevádzkovateľ

Prevádzkovateľ: Základná škola, Rybany 355

Sídlo: Rybany 355, 95636 Rybany

Kontakt: zsrybany@gmail.com   (ďalej len prevádzkovateľ)

Zodpovedná osoba v oblasti ochrany osobných údajov: GET PROFI s. r. o., Dominik Čuchran

Kontakt: gdpr@getprofi.sk

Prevádzkovateľ zhromažďuje, spracováva a používa osobné údaje v súlade s NARIADENÍM EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších právnych predpisov a prijíma všetky potrebné bezpečnostné opatrenia tak, aby zabezpečil súlad s aktuálne platnou legislatívou v oblasti ochrany osobných údajov.

Prevádzkovateľ bude spracúvať osobné údaje len na ten účel, na ktorý boli tieto získané. Prevádzkovateľ vyhlasuje, že bude spracúvať osobné údaje len v súlade s dobrými mravmi a bude konať spôsobom, ktorý neodporuje všeobecne záväzným právnym predpisom a ani nebude tieto predpisy obchádzať. Pokiaľ to osobitný zákon nevyžaduje inak, prevádzkovateľ po splnení účelu spracúvania osobných údajov, bez zbytočného odkladu, zabezpečí likvidáciu osobných údajov.

Prevádzkovateľ prijal všetky primerané personálne, organizačné a technické opatrenia za účelom maximálnej ochrany Vašich osobných údajov s cieľom v čo najväčšej miere znížiť riziko ich zneužitia. V zmysle našej povinnosti vyplývajúcej z článku 34 všeobecného nariadenia o ochrane údajov Vám ako dotknutým osobám oznamujeme, že ak ako prevádzkovateľ porušíme ochranu Vašich osobných údajov spôsobom, ktorý pravdepodobne povedie k vysokému riziku pre práva a slobody fyzických osôb, bez zbytočného odkladu Vám túto skutočnosť oznámime.

II. Spracovateľské činnosti Prevádzkovateľa (účely spracúvania osobných údajov)

Prevádzkovateľ spracúva osobné údaje predovšetkým v súvislosti s:

a) plnením zákonných povinností podľa osobitných predpisov,

b) plnením zmlúv alebo v rámci predzmluvných vzťahov na základe žiadosti dotknutej osoby,

c) plnením úloh realizovaných vo verejnom záujme a pri výkone verejnej moci v rámci originálnych kompetencií alebo preneseného výkonu štátnej správy,

d) účelmi oprávnených záujmov mestskej časti alebo tretej strany v súlade s GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov, v súvislosti s monitorovaním priestorov budov a evidovania vstupov do priestorov mestskej časti za účelom bezpečnosti, ochrany majetku, zdravia a odhaľovania kriminality, ako oprávneného záujmu prevádzkovateľa, ktorý však nesúvisí a nie je vykonávaný v rámci originálnych kompetencií alebo preneseného výkonu štátnej správy,

e) súhlasom dotknutej osoby

Podrobnejšie informácie v dokumente Povinne_informovanie_36128392-2024.pdf